Kredyt hipoteczny – samodzielnie czy z doradcą kredytowym?

Własny dom czy mieszkanie to marzenie wielu z nas. Niewiele osób jednak może pozwolić sobie na zakup nieruchomości z własnych środków finansowych. Czy doradca finansowy pomoże zdobyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Kredyt hipoteczny jest zupełnie innym produktem finansowym niż kredyty gotówkowe. Kredyt przeważnie opiewa na dużo wyższą sumę niż kredyty gotówkowe. Jest również rozłożony na dłuższy czas. Jednak zabezpieczenie również jest inne.

Zabezpieczeniem dla banku jest wpis do hipoteki, czyli ujawnienie wierzyciela w dziale IV księgi wieczystej. Dzięki takiej gwarancji bank ma pewność, że w przypadku zaprzestania spłat rat kredytowych może dochodzić swoich praw ze sprzedaży nieruchomości.

Czy korzystać z pomocy doradcy finansowego?

Proces przyznawania kredytu hipotecznego jest długotrwały i trudny dla osoby, która nie ma doświadczenia. Mimo zabezpieczenia w postaci nieruchomości bank nie rezygnuje z oceny zdolności kredytowej klienta.

Samodzielna weryfikacja oferty instytucji bankowych jest skomplikowana. Doradca kredytowy jest osobą, która może skutecznie przeprowadzić inwestora przez zawiłości bankowej polityki.

Kolejnym krokiem weryfikacji jest analiza związana ze stanem prawnym nieruchomości. Ważne jest położenie nieruchomości, metraż oraz jej stan techniczny. Ważna jest również analiza prawna stanu nieruchomości oraz wycena jej wartości sporządzana przez rzeczoznawcę wyznaczonego przez bank.

Doradca finansowy, który jest zaznajomiony z dokumentami, które są niezbędne do analizy bankowej pomoże klientowi zgromadzić niezbędne dokumenty. Dzięki sprawnemu działaniu uda się ograniczyć czas analizy do minimum, co nie spowoduje, że poszczególne dokumenty ulegną dezaktualizacji (część dokumentów jest ważna wyłącznie 30 dni).

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest łatwe, ale bardzo często jest jedyną możliwością sfinansowania zakupu nieruchomości, czyli spełnienia swojego największego marzenia. Przebrnięcie przez formalności kredytowe jest dużo łatwiejsze, gdy wspiera nas osoba, która zna wymagania kredytodawcy – sprawdź ofertę: https://www.domd.pl/kredyty